KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15759453
*
nr 1575 9453
Yo Johansson
(1897-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, Bildmått: 60x101 cm, yttermått inklusive ram: 72x112 cm
Kondition: dukskada, samt en lagning
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk målare född 1897, död 1963 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2023
kl 18:05:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 21:45:57
1
100 kr
29/10 23:08:27
2
150 kr
29/10 23:12:33
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Yo Johansson
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk målare född 1897, död 1963 .
Läs mer om Yo Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär sverige vatten yo johansson
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Yo Johansson
Kondition: dukskada, samt en lagning
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk målare född 1897, död 1963 .
Läs mer om Yo Johansson
nr 1575 9453
Yo Johansson
(1897-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, Bildmått: 60x101 cm, yttermått inklusive ram: 72x112 cm
Kondition: dukskada, samt en lagning
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk målare född 1897, död 1963 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 21:45:57 | 1 | 100 kr |
29/10 23:08:27 | 2 | 150 kr |
29/10 23:12:33 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Yo Johansson
Yo Johansson (John Charles Johansson), svensk mÃ¥lare född 1897, död 1963 .Läs mer om Yo Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär sverige vatten yo johansson
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30